Cześć,

psMam na imię Piotrek. Od zawsze mieszkam w Trójmieście, a od kilkunastu lat w Sopocie. Na co dzień ciężko pracuję „na etacie”. Jestem jedną z nielicznych osób, które bardzo lubią swoją pracę. Pracy poświęcam kilkanaście godzin dziennie. Mimo że pracuję od piętnastego roku życia, właśnie stwierdzam, że do państwowej emerytury muszę pracować jeszcze dłużej niż dotychczas. Niepokojąca ta perspektywa. Dlatego staram się aktywnie inwestować zaoszczędzone pieniądze. Może kiedyś nadejdzie taki dzień, że będę chciał zakończyć karierę i pracować mniej lub wcale. Znając siebie wiem, że nie nastąpi to prędko.

Lubię wydawać pieniądze – każdy to lubi. Zawsze jednak wydaje je z głową, oszczędnie. Nie jestem przy tym jakimś sknerą. Po prostu wydaje rozważnie i nie trwonię. Na tym portalu nie znajdziesz porad jak ograniczyć ilość zużywanego prądu czy też jak płacić mniej za komórkę. To proste sprawy. Za to postaram Ci się pokazać czy da się wydawać mniej utrzymując dotychczasowy poziom życia.

Istotną częścią mojego jestestwa jest kultura i rozrywka na odpowiednim poziomie. Nie żałuję pieniędzy na teatr czy koncerty. Gdy tylko nadarza się okazja to z nich korzystam. W końcu po coś ciężko pracuję i na coś muszę wydawać. A w tej dziedzinie wiem, że warto.

Ukończyłem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Lubię się uczyć i pogłębiać swoje umiejętności. Na naukę poświęciłem do tej pory większość swojego życia. Zawsze uczyłem się tego co chce i nadal tak będzie póki starczy mi sił.

Bloga zacząłem pisać głównie z powodu niskiej jakości publikacji na portalach finansowych. Współczesne dziennikarstwo nie zagłębia się w tematy. Wszyscy piszą na ilość. Moim celem jest publikowanie rzetelnej wiedzy na tematy w których dobrze się orientuję. Postaram się należycie wgłębiać w opisywane zagadnienia.

Myślę, że jestem członkiem klasy średniej. Właśnie o wolności finansowej ludzi sukcesu chcę pisać. O głębszym spojrzeniu na otaczającą nas rzeczywistość. Wszyscy chcemy dążyć do niezależności i satysfakcji z życia.

Proszę polub mój profil na FB. Do zobaczenia na moim blogu.

Pozdrawiam

podpis

 

P.S.

Zawsze możesz do mnie napisać na adres piotrek@skarbonamamony.pl.