13 najlepszych ogłoszeń najemców

By | 9 września 2014

Nie tylko właściciele mieszkań do wynajęcia prześcigają się w pomysłach na najlepsze pokazanie swojej oferty. Również najemcy dają ogłoszenia o poszukiwaniu lokum lub współlokatorów. Ten wpis zawiera moją ulubioną listę najlepszych ogłoszeń najemców.

Jak już pisałem wynajmowanie mieszkań to ciężka praca. Gdy zbliża się czas zwolnienia mieszkania przez najemcę zaczynam aktywnie przeglądać ogłoszenia i grupy w mediach społecznościowych by ocenić aktualną sytuację na rynku. Czasami natrafiam na bardzo ciekawe ogłoszenia najemców i w cale nie chodzi mi o wygórowane oczekiwania dzisiejszej młodzieży, ale o nietuzinkowe podejście do treści ich ogłoszeń. Poniżej moja subiektywna lista przebojów z lata 2014. Najlepsze teksty podkreśliłem.

Wszystkie ogłoszenia zaczerpnąłem z grup na Facebooku: Stancje Trójmiasto i 3pokoje.

Miejsce 13

Siemanko,
szukam pokoju 1 osobowego w Gdańsku – najlepiej w okolicach Gdańsk Główny
Im taniej tym lepiej ( max 800 zł )
wymagania : 
– duża szafa  
– brak klimatu PRL 
– chęć wypicia piwa  
– schludna łazienka  
– myjący się współlokatorzy ( nie miłe wspomnienia ;/) 

 

Miejsce 12

Dwie pracujące studentki poszukują dwuosobowego DUUŻEGO pokoju w centrum Gdyni lub Sopocie, droga do skm nie może przekraczać 5 minut, bo jesteśmy leniwe i mamy ciężkie dupy. Bieda zapukała do naszych drzwi, więc najlepiej, gdyby cena nie przekraczała 1000 zł za pokój(500 zł na osobę) już z opłatami. Dobrze by było, gdyby w mieszkaniu była łazienka z toaletą i kuchnią, bo lubimy gotować. Okna też fajna sprawa, natomiast to już nie jest priorytet. Preferujemy mieszkanie z płcią przeciwną, gdyż uważamy, że lepiej się dogadamy. Fajnie by było trafić na osoby, które lubią czasem pójść na imprezę/napić się i posłuchać głośniej muzyki (Justin Bieber nie jest opcją, ale możemy zgodzić się na Rihannę). Wszystko oczywiście w umiarze. Czekamy na wszelkie pomysły, na pewno się dogadamy

 

 

Miejsce 11

Pokoju 1 osobowego.
Sopot lub Gdynia (miejsce dobrze skomunikowane z Sopotem).
Mile widziani ludzie, którzy zechcą wspólnymi siłami znaleźć jakieś lokum w tych okolicach.
Studentka Wydziału Ekonomicznego.
Nie jestem wybredna. PRL ma swój klimat.

Miejsce 10

Cześć! Ja oraz ta piękna pani [link usunałem] szukamy współlokatorów. Konkretnie dwóch osób, które zechciałyby wynająć z nami mieszkanie trzypokojowe (i zechciałyby mieszkać ze sobą w pokoju). Płeć, kolor skóry, poglądy polityczne, orientacja seksualna oraz to czy lubisz groszek czy nie, średnio nas interesuje. Szukamy kogoś sympatycznego, niekoniecznie wesołego, niekoniecznie lubiącego przebywać z innymi ludźmi. Szukamy kogoś, kto przypomni nam o płaceniu rachunków, wynoszeniu śmieci i o zakładaniu szalika w zimę  

 

Miejsce 9

Dwie studentki GUMedu poszukują pokoju dwuosobowego od września (fakt opłacenia pokoju za wrzesień jest dla nas oczywisty) lub października.
Świetnie by było jeśli cena za osobę zamknie się w 550zł razem z rachunkami. Mile widziany będzie jasny i ciepły pokój odbiegający wystrojem od kanonów PRLu (dziwne, mało który student doświadczył tego na swojej skórze ale każdy wie, że PRL stylistycznie nie jest fajny). Wielkim plusem będzie brak myszy, karaluchów, troli i skrzatów  Preferowane dzielnice to Przymorze (nie w falowcu, ponieważ się go boję :D), Brzeźno, Chełm i Wrzeszcz.

Kilka słów o Nas.
– od października już na serio będziemy uczyć się na bieżąco
– jesteśmy miłe i uczynne baby
– sprzątamy po sobie
– gotujemy, odkurzamy, zmywamy
– nie mamy nic przeciwko zwierzętom
– lubimy przyjazną atmosferę w mieszkaniu (żeby nikt nie chodził napięty jak plandeka na żuku).

Miejsce 8

Pokoju jednoosobowego październik-czerwiec do 600zł ze wsim. Ja student PG po 3 roku – spokojny, niestety dużo czasu poświęcam na pisanie projektów  Najbardziej interesuje mnie Przymorze oraz Zaspa.

Fajnie by było jakbym miał swoją półkę w lodówce i żeby nie trzeba było robić biurka z cegieł  Dość istotne dla mnie abym nie musiał prać w Motławie i świecić nad książkami kagankiem XD Nie pogardzę sklepem w takiej odległości, abym bez teleskopu był w stanie go zobaczyć. 

Jako posag do takiego mieszkaniowego związku mogę mieć parę mebli i inne gadżety, których czasem brakuje

Miejsce 7

cześć, szukam pokoju dla siebie do 1000 zł z opłatami – NAJLEPIEJ blisko polibudy, ewentualnie rynku et-cetera.

tak, zależy mi na tym, żeby nie bał się wejść do łazienki, miał wygodne łóżko i żadne kurwy w szelestach nie krzyczały do mnie, żebym oddał im telefon, jak będę wracać w nocy do domu!

jeśli dodam, że młody, piękny, będą jakieś upusty?: D

 

Miejsce 6

Poszukujemy z koleżanką pokoiku 2-osobowego nieprzejściowego, około 20 m2, dwa biurka,internety, ogrzewanie miejskie (gazowe odpada) lokalizacja gdańsk centrum coś w okolicach starówki bądź dobre połączenie generalnie ASP. Dwie Katarzynki niekonfliktowe, nie palące, bez zwierząt,

Jeżeli ktoś ma fajną ofertę to pisać  Pozdrawiam

ogloszenie katarzynki

 

Miejsce 5

Cześć wszystkim!
Wraz z dziewczyną poszukujemy kawalerki najlepiej w okolicy SKM lub z dobrym połączeniem do niej. Połowa z nas jest studentami, połowa pracuje. Nasz cały dobytek zmieści się w małej fieście, więc mieszkanie nie musi być duże. Nie wymagamy wanny z hydromasażem, telewizora obsługiwanego za pomocą głosu, basenu w piwnicy. Zależałoby nam na przytulnym pokoju, łazience, w której nie śmierdzi z rur i na szczelnych oknach. Mile byłby widziany też balkon, na którym mogłyby się wylegiwać nasze dwa koty. Głównym zajęciem Żaby jest jedzenie i spanie, Rysia natomiast jedzenie, spanie i rozmowa z muchami na parapecie. Generalnie nieszkodliwe i dobrze wychowane, nie można im zarzucić braku dobrych manier (w załączeniu niezgrabne podobizny kotów w wykonaniu Patrycji). Zważywszy na to, że dopiero zaczynamy naszą przygodę w Trójmieście zależałoby nam na wynajmie mieszkania w przystępnej cenie, aby zostały nam jeszcze środki na poznawanie tej wspaniałej aglomeracji. Niestety nie możemy sobie pozwolić na oględziny mieszkań „na już”, ponieważ mieszkamy 591 km od Trójmiasta czyli jakieś 6 godz. 32 min. jazdy. Możemy wybrać się z wizytą na początku września, a zamieszkać chcielibyśmy w ostatnim tygodniu. Jeśli ktoś dotrwał do końca, to gratulujemy i prosimy o wiadomość.
Pozdrawiamy, Patrycja, Michał i koty.

ogloszenie dwa koty

 

Miejsce 4

ogloszenie ruina

 

Miejsce 3

ogloszenie marzena

Miejsce 2

Cześć, poszukuję miejscówki gdzie mogłabym skryć rzeczy i moje 4 litery przed deszczem. Jestem studentką PG, zatem fajnie gdyby lokalizacja mieszkania pozwalała na, w miarę, dogodne dostanie się na uczelnię (wszystko, dalej niż za 7 górami i 7 lasami, raczej odpada, chociaż jeżeli będzie tramwaj, to i takie przeszkody pokonam). Fajnie jeżeli mieszkanie ma bieżącą wodę, prąd, internet i fajnych ludzi – takie sobie wymarzyłam. Do tej pory stacjonowałam w miejscach, przy których spartańskie warunki to all inclusive, więc nic mi nie straszne. Z racji dość rygorystycznej diety, na której jest mój portfel, szukam miejsca w pokoju 2osobowym, a nie jedynki(z opłatami chciałabym max 550-600). Nie narzekam, nie zrzędzę, nie robię problemów, umiem aportować i sama wyprowadzam się na spacer.

 

Miejsce 1

ogloszenie fajne